Рівненським мисливцям криза не відбила бажання полювати
04/09/2009
Досить позитивними виявилися перші підсумки старту на Рівненщині сезону полювання на пернату дичину. Так вважає голова президії Рівненської обласної організації Українського товариства мисливців і рибалок Ігор БРЕНИЧ. Чи не найголовніше явище, за його словами, - збільшення популяції дикої качки в області. Чим ще запам'яталися перші тижні після старту сезону полювання, Ігор Бренич розповів в інтерв'ю тижневику "ОГО".
- Ігоре Михайловичу, якими виявилися перші підсумки сезону полювання на пернатих?
- Ми розраховували, що через складну економічну ситуацію поменшає мисливців. Проте вони відшукали кошти та вийшли на полювання. Точно можу сказати, що взяли участь 50-55 відсотків. Відкриття обійшло без нещасних випадків і качки проти минулого року стало значно більше. Це кажу відверто, бо такого полювання як цьогоріч не бачив вісім-десять років.
- З чим пов'язуєте збільшення популяції дикої качки?
- Майже всі приватні господарства не мають водно-болотних угідь, а в основному лісові. Полювати на качку можна хіба що в ТОВ "Поліське". Тому прив'язати ріст популяції до збільшення кількості приватних мисливських господарств не можна. Думаю, качок у Зарічненському районі більшає завдяки міграції з Білорусі, де на повну працюють меліоративні системи. Натомість на Поліссі частина вже затоплена та приходить у первісний стан. Це приваблює птахів. Я спілкувався зі старожилами Зарічненського району, які розповідали, що в 60-ті роки кошиками збирали яйця диких качок. Сьогодні такого немає, але качки однозначно прибуває.
- Скільки мисливців налічується в осередку?
- Сьогодні їхня кількість складає чотири тисячі осіб. Ця чисельність залишається сталою вже кілька років. Члени нашої організації практично не полюють у приватних господарствах, бо там високі ціни. Приватні господарства створені, щоб обслуговувати інший контингент мисливців. У нас же тисяча осіб - це мисливці з міста, а решта - районні. Мисливці з районів - люди з віком і досвідом, але особливо багатих серед них немає. Ми враховуємо цей фактор під час встановлення цін, адже ним важко знайти кошти для полювання.
- Якими угіддями користується товариство?
- У його користуванні майже половина угідь області. Раніше нормою вважалося сто гектарів на одного мисливця. У нас ще є невеликий запас. Основне, щоб угіддя були продуктивними та давали можливість мисливцям добути дичину.
- Як караєте порушників правил плювання?
- У кожному районі створені три-чотири рейдові групи, які стежили за відкриттям. У наших угіддях зафіксували п'ять порушень. Зокрема, в Демидівському районі мисливці розпочали полювання на кілька годин раніше.
На основі складених протоколів обласне управління лісового та мисливського господарства накладає штраф. Водночас трапився випадок, коли одного порушника ми позбавили права полювання в наших угіддях протягом року за полювання у заборонені дні.
"Мисливця з дерева знімав собака"
Ігор Бренич, який полює вже 18 років, каже, що відкриття полювання для нього - трудові будні. Під час старту сезону зробив 30 пострілів, підбив лише одну качку. І ту не знайшов, бо полював без собаки. Бідкається, що невдало підібрав патрони.
Найбільший трофей
- На кордоні з Малуським лісництвом у Березнівському районі водився кабан, який важив понад 350 кілограмів. Коли він пройшов поруч з майором військової кафедри водного університету, то чоловік не зміг вистрелити і сказав: "Такого звіра стріляти не можна".
Курйозний випадок
- На відкритті сезону полювання на качку хтось із мисливців грав на гармошці. Коли розпочалася канонада, то вона затихла. Потім з'ясувалося, що підстрелена качка потрапила в мисливця з гармошкою.
В осередку УТМР ходить бувальщина, що один мисливець втікав від кабана. Заліз на дерево та чує, що хтось смикає за ногу. Думав, що звір, але це виявився собака, який стягував господаря з дерева.
Група мисливців побачила велику зграю диких свиней, які переходили місток через ріку. На відстані 20 метрів звірів було дуже добре видно. Коли порахували, то свиней виявилося аж 39 штук.
Браконьєрський бойовик по-рівненськи
Не без проблем відбулося на Рівненщині відкриття полювання на пернату дичину. Під час спеціальних заходів правоохоронці виявили 14 випадків порушення правил полювання. Найпоширеніше серед них - відсутність у мисливців дозволу на добування дичини.
Під час старту сезону полювання на пернату дичину працювали 83 мобільні групи, в які входили працівники державної лісової охорони, екологічної інспекції, єгері та 70 міліціонерів. Вони виявили 14 випадків порушення правил полювання та вилучили 10 одиниць вогнепальної зброї. Зокрема, на Хрінницькому водосховищі затримано двох мисливців, які розпочали полювання на кілька годин раніше, ніж дозволено. Кожен заплатить штраф у розмірі 340 гривень.
- У Зарічненському районі в найкращих традиціях голлівудського бойовика під час затримання порушників за ними організована автомобільна погоня польовими та лісовими дорогами. Як наслідок - у порушників вилучено дві одиниці незареєстрованої зброї, - розповів головний лісознавець області, заступник начальника відділу лісового та мисливського господарства обласного управління лісового та мисливського господарства Микола ЯЦИК. - Разом з тим, найпоширеніше порушення правил - полювання без відповідного дозволу на добування дичини. Кожен мисливець без нього вважається браконьєром.
Автор: Володимир МИКОЛАЙЧУК
Источник: www.ogo.ua